2024 TOSL League Wide Break- July 27-August 11
2024 TOSL League Wide Break- July 27-August 11

T.O. Soccer League

Standings

Boys Under 10 Tier 1
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. NYEFC 2014 U10 NY EFC Boys BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
2. CFA CFA Red BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
3. EYSC East York 2014B - Blue BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
4. EYSC Etobicoke Youth SC Energy Green BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
5. GVFC Gil Vicente FC BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
6. GSA Gladiator SA U10 1 BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
7. IRSC Islington Rangers AA BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
8. NTSC NT Nitros Green 2014 B BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
9. NYFC NYFC 2014 Boys BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
10. OFFC OFFC Apollo Blue BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
11. OFFC OFFC Apollo White BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
12. PFC Power FC Black BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
13. PFC Power FC Green BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
14. RYFC Royal York FC Blue BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
15. RAC Rustic AC Black BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
16. RAC Rustic AC Red BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
17. SCT SC Toronto Navy BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
18. SCT SC Toronto Yellow BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
19. SFC Slavia U10 BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
20. TASC TASC U10 Boys Blue BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
21. THPFC THPFC U10 Boys Red BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
22. TAFCWT Toronto Athletic FC WT Black BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
23. TAFCWT Toronto Athletic FC WT Green BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
24. TAFCWT Toronto Athletic FC WT Purple BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
25. CBSC Toronto CB Black Dragons BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
26. CBSC Toronto CB Grey Dragons BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
27. CBSC Toronto CB Red Dragons BU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 11 Tier 1
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. PFC Power FC Green BU11TOT1 2 0 2 0 0 0 0 2
2. SFC Slavia U11 BU11TOT1 2 0 2 0 0 0 0 2
3. PFC Power FC Black BU11TOT1 1 0 1 0 0 0 0 1
4. SFC Sporting FC U11 Green BU11TOT1 1 0 1 0 0 0 0 1
5. CBSC Toronto CB Black Spurs BU11TOT1 1 0 1 0 0 0 0 1
6. CBSC Toronto CB Red Spurs BU11TOT1 1 0 1 0 0 0 0 1
7. BSA BSA U11 BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
8. CFA CFA Red BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
9. EYSC East York 2013 Rep BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
10. EYSC Etobicoke Youth SC Energy Green BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
11. GVFC Gil Vicente FC Boys U11 Blue BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
12. IRSC Islington Rangers AA BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
13. NSSC NSSC - 2013 Attack BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
14. NTSC NT Nitros 2013 Boys Green BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
15. NTSC NT Nitros Red 2013 B BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
16. NYEFC NY EFC U11 Boca Juniors BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
17. NYA NYA U11B H-T BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
18. NYFC NYFC 2013 Boys BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
19. SCT SC Toronto Navy BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
20. SCT SC Toronto Yellow BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
21. THPFC THPFC U11 Boys Red BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
22. THPFC THPFC U11 Boys White BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
23. TAFCWT Toronto Athletic FC WT Purple BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
24. USCK USC Karpaty U11 BU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 12 Tier 1
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. CFA CFA Red BU12TOT1 1 0 1 0 0 0 0 1
2. GVFC Gil Vicente FC Boys U12 BU12TOT1 1 0 1 0 0 0 0 1
3. SFC Sporting FC U12 BU12TOT1 1 0 1 0 0 0 0 1
4. USCK USC Karpaty Dragons BU12TOT1 1 0 1 0 0 0 0 1
5. NYEFC 2012 U12 NY EFC Boys BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
6. EYSC East York 2012B BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
7. EYSC Etobicoke Youth SC Energy BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
8. IRSC Islington Rangers AA BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
9. NTSC NT Nitros Green 2012 B BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
10. NTSC NT Nitros Red 2012 B BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
11. NYC NY Cosmos 2012 Boys BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
12. NYA NYA U12B BH-T BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
13. PFC Power FC Black BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
14. PFC Power FC Green BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
15. RAC Rustic AC BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
16. SCT SC Toronto Yellow BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
17. TASC TASC U12 Blue BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
18. THPFC THPFC U12 Boys Red BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
19. THPFC THPFC U12 Boys White BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
20. TAFCWT Toronto Athletic FC WT Purple BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
21. CBSC Toronto CB Black Wolverines BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
22. CBSC Toronto CB Red Wolverines BU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 13 Tier 1
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. BSA BSA BU13TOT1 3 3 0 0 24 5 19 9
2. EYSC Etobicoke Youth SC Energy BU13TOT1 4 3 0 1 11 8 3 9
3. CBSC Toronto CB Black Falcons BU13TOT1 3 2 1 0 5 3 2 7
4. EFC NYSA Emery Black BU13TOT1 4 2 1 1 9 15 -6 7
5. NTSC NT Nitros 2011 B A BU13TOT1 4 2 0 2 8 6 2 6
6. AHSC Armour Heights Knights BU13TOT1 4 1 2 1 7 8 -1 5
7. IRSC Islington Rangers BU13TOT1 4 1 1 2 7 8 -1 4
8. GSSC Greater Sudbury BU13TOT1 3 1 0 2 4 5 -1 3
9. SFC Sporting FC BU13TOT1 5 1 0 4 8 12 -4 3
10. NYC North York Cosmos BU13TOT1 4 0 1 3 3 16 -13 1

Boys Under 14 Tier 1
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. TAFCWT Toronto Athletic FC WT Purple BU14TOT1 4 4 0 0 33 3 30 12
2. Olympicflame Olympic Flame BU14TOT1 3 2 0 1 10 4 6 6
3. EFC NYSA Emery BU14TOT1 4 2 0 2 9 20 -11 6
4. NTSC NT Nitros 2010 B A BU14TOT1 2 1 0 1 5 7 -2 3
5. NDSC NDSC Junior Lakers BU14TOT1 2 0 0 2 1 8 -7 0
6. GVFC Gil Vicente FC BU14TOT1 3 0 0 3 2 18 -16 0

Boys Under 15 Tier 1
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. NTSC NT Nitros 2009 B A BU15TOT1 9 5 1 3 30 11 19 16
2. CFA Canada First Academy BU15TOT1 6 5 1 0 16 6 10 16
3. GVFC Gil Vicente FC BU15TOT1 7 5 1 1 23 15 8 16
4. CTSA CTSA Titans BU15TOT1 5 4 1 0 11 4 7 13
5. BSA BSA BU15TOT1 5 4 0 1 17 5 12 12
6. USCK USC Karpaty BU15TOT1 5 3 0 2 10 7 3 9
7. NYFC NYFC Strikers BU15TOT1 7 2 1 4 13 15 -2 7
8. NYEFC NY EFC Boca Juniors BU15TOT1 6 2 0 4 9 13 -4 6
9. YJ York Jets A BU15TOT1 7 0 1 6 2 24 -22 1
10. OFFC OFFC 300 BU15TOT1 4 0 0 4 1 15 -14 0
11. EFC NYSA Emery BU15TOT1 5 0 0 5 6 23 -17 0

Boys Under 16 Tier 1
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. CBSC Toronto CB Black Wolves BU16TOT1 5 3 1 1 15 12 3 10
2. VSC Vaughan SC BU16TOT1 4 2 2 0 10 6 4 8
3. GSSC Greater Sudbury BU16TOT1 3 2 1 0 8 2 6 7
4. EYSC Etobicoke Youth SC Energy BU16TOT1 4 2 0 2 17 10 7 6
5. Thornhill Thornhill BU16TOT1 6 1 2 3 8 10 -2 5
6. CFC Canadian FC BU16TOT1 2 1 0 1 4 5 -1 3
7. FCE FC Emery BU16TOT1 4 0 0 4 4 21 -17 0

Boys Under 17
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. NYA North York Academy BU17TOT1 4 4 0 0 17 5 12 12
2. CFC Canadian FC BU17TOT1 4 3 1 0 33 4 29 10
3. USCK USC Karpaty BU17TOT1 4 2 1 1 11 7 4 7
4. WGSSA Wexford GSSA BU17TOT1 3 2 1 0 5 2 3 7
5. GSSC Greater Sudbury BU17TOT1 2 2 0 0 14 2 12 6
6. THPFC THPFC BU17TOT2 3 1 1 1 4 6 -2 4
7. NTSC NT Nitros 2007 B B BU17TOT2 4 1 1 2 8 15 -7 4
8. GVFC Gil Vicente FC BU17TOT1 2 1 0 1 9 1 8 3
9. NEW Newmarket BU17TOT1 2 1 0 1 2 2 0 3
10. TASC Toronto Azzurri BU17TOT1 3 1 0 2 3 12 -9 3
11. NDSC NDSC Junior Lakers BU17TOT1 2 0 1 1 6 8 -2 1
12. CFA Canada First Academy BU17TOT1 3 0 0 3 2 8 -6 0
13. EYSC Etobicoke Youth SC Energy BU17TOT1 2 0 0 2 0 17 -17 0
14. MSC MSC 2007/08 BU17TOT2 4 0 0 4 1 26 -25 0

Girls Under 10 Tier 1
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. EYSC East York 2014G - Blue GU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
2. EYSC East York 2014G - White GU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
3. EYSC Etobicoke Youth SC Energy Green GU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
4. IRSC Islington Rangers AA GU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
5. NTSC NT Nitros Green 2014 G GU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
6. NYC NY Cosmos 2014 Girls GU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
7. PFC Power FC GU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
8. SCT SC Toronto Yellow GU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
9. TASC TASC U10 Girls White GU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
10. CBSC Toronto CB Black Panthers GU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
11. CBSC Toronto CB Red Panthers GU10TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0

Girls Under 11 Tier 1
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. EYSC Etobicoke Youth SC Energy Black GU11TOT1 1 0 1 0 0 0 0 1
2. EYSC Etobicoke Youth SC Energy Green GU11TOT1 1 0 1 0 0 0 0 1
3. CBSC Toronto CB Black Wildcats GU11TOT1 1 0 1 0 0 0 0 1
4. CBSC Toronto CB Red Wildcats GU11TOT1 1 0 1 0 0 0 0 1
5. EYSC East York 2013G - Blue GU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
6. EYSC East York 2013G - White GU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
7. NTSC NT Nitros Green 2013 G GU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
8. NTSC NT Nitros Red 2013 G GU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
9. PFC Power FC GU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
10. SCT SC Toronto Yellow GU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
11. THPFC THPFC 2013G Red GU11TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0

Girls Under 12 Tier 1
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. EYSC East York 2012G GU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
2. EYSC Etobicoke Youth SC Energy GU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
3. IRSC Islington Rangers AA GU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
4. NTSC NT Nitros Green 2012 G GU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
5. NYC NY Cosmos 2012 Girls GU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
6. PFC Power FC GU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
7. THPFC THPFC 2012G Red GU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
8. CBSC Toronto CB Black Cheetahs GU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0
9. CBSC Toronto CB Red Cheetahs GU12TOT1 0 0 0 0 0 0 0 0

Girls Under 13 Tier 1
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. Markham Markham GU13TO 3 2 0 1 6 4 2 6
2. KU King United GU13TO 3 1 1 1 5 4 1 4
3. THPFC THPFC GU13TO 1 1 0 0 7 0 7 3
4. GSSC Greater Sudbury GU13TO 2 1 0 1 4 4 0 3
5. IRSC Islington Rangers GU13TO 1 0 1 0 1 1 0 1
6. NTSC NT Nitros 2011 G GU13TO 2 0 0 2 0 10 -10 0

Girls Under 16/17
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. BSA BSA GU16TO 0 0 0 0 0 0 0 0
2. EYSC Etobicoke Youth SC Energy White GU16TO 0 0 0 0 0 0 0 0
3. GFA Genesis FA GU17TO 0 0 0 0 0 0 0 0
4. KNSC KNSC GU17TO 0 0 0 0 0 0 0 0
5. NTSC NT Nitros 2007 G GU17TO 0 0 0 0 0 0 0 0
6. THPFC THPFC 2008 GU16TO 0 0 0 0 0 0 0 0

IMODEL B18
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. CB Cherry Beach B18IM 6 6 0 0 23 6 17 18
2. OK Oshawa Kicks B18IM 7 4 2 1 23 8 15 14
3. MFA MFA B18IM 7 4 1 2 11 10 1 13
4. Vaughan Vaughan B18IM 7 4 0 3 21 13 8 12
5. Power Power FC B18IM 6 3 2 1 24 7 17 11
6. Pickering Pickering FC B18IM 6 2 0 4 17 15 2 6
7. YJ York Jets Olympiacos B18IM 7 1 0 6 5 25 -20 3
8. Tor Azzurri Toronto Azzurri B18IM 8 0 1 7 6 46 -40 1

IMODEL G18
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. Genesis Genesis FA G18IM 4 4 0 0 15 2 13 12
2. Barrie Barrie G18IM 4 3 0 1 13 4 9 9
3. Vaughan Vaughan G18IM 5 1 1 3 5 11 -6 4
4. CU Collingwood United G18IM 5 0 1 4 3 19 -16 1

IMODEL QUALIFYING B13 A
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. Ajax Ajax Red B13IM 8 5 3 0 24 11 13 18
2. CB Cherry Beach B13IM 8 5 2 1 26 7 19 17
3. GVFC Gil Vicente B13IM 7 4 3 0 23 13 10 15
4. Darlington Darlington Energy B13IM 8 4 1 3 32 28 4 13
5. Dutch Dutch Connections B13IM 7 3 2 2 25 15 10 11
6. East York East York B13IM 8 3 0 5 24 28 -4 9
7. Asante Asante Elite B13IM 7 2 1 4 22 18 4 7
8. SC Toronto SC Toronto B13IM 8 2 0 6 18 34 -16 6
9. NYA NY Academy B13IM 7 0 0 7 2 42 -40 0

IMODEL QUALIFYING B13 B
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. NYEFC NYEFC B13IM 6 6 0 0 57 3 54 18
2. Whitby Whitby FC B13IM 7 6 0 1 21 8 13 18
3. Power Power FC B13IM 6 5 0 1 25 8 17 15
4. Dero Dero TFC B13IM 7 4 0 3 17 13 4 12
5. York Jets York Jets B13IM 7 2 0 5 10 27 -17 6
6. THPFC Toronto High Park B13IM 7 2 0 5 13 36 -23 6
7. Pickering Pickering FC B13IM 7 1 0 6 7 28 -21 3
8. TAFCWTSC Toronto Athletic FC WT B13IM 7 1 0 6 5 32 -27 3

IMODEL QUALIFYING B14 A
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. York Jets York Jets Atletico B14IM 6 5 0 1 36 2 34 15
2. Asante Asante Elite B14IM 6 5 0 1 10 4 6 15
3. East York East York B14IM 5 3 1 1 13 6 7 10
4. CB Cherry Beach B14IM 6 3 1 2 12 10 2 10
5. Scar Acad The Scarborough Academy B14IM 5 1 1 3 8 19 -11 4
6. Sporting Sporting FC B14IM 6 1 1 4 9 31 -22 4
7. Tor Azzurri Toronto Azzurri B14IM 6 0 0 6 8 24 -16 0

IMODEL QUALIFYING B14 B
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. NYFC North York FC B14IM 4 3 0 1 12 7 5 9
2. THPFC Toronto High Park B14IM 5 3 0 2 13 9 4 9
3. NYA NY Academy B14IM 4 2 1 1 8 9 -1 7
4. Dutch Dutch Connections B14IM 4 2 0 2 9 5 4 6
5. EYSC Etobicoke Youth B14IM 5 2 0 3 10 7 3 6
6. Power Power FC B14IM 4 0 1 3 3 18 -15 1

IMODEL QUALIFYING B15
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. NYA NY Academy B15IM 7 5 1 1 24 9 15 16
2. Asante Asante Elite B15IM 6 5 1 0 23 9 14 16
3. Power Power FC B15IM 6 5 0 1 26 10 16 15
4. THPFC Toronto High Park B15IM 7 4 1 2 35 12 23 13
5. CB Cherry Beach B15IM 7 3 1 3 22 16 6 10
6. SC Toronto SC Toronto B15IM 8 3 0 5 22 30 -8 9
7. AHSC Armour Heights B15IM 6 2 0 4 6 18 -12 6
8. Dutch Dutch Connections B15IM 6 1 0 5 13 33 -20 3
9. Sporting Sporting FC B15IM 7 0 0 7 5 39 -34 0

IMODEL QUALIFYING B16 A
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. Scar Acad The Scarborough Academy B16IM 5 4 0 1 12 8 4 12
2. OFSC Olympic Flame B16IM 4 3 1 0 12 6 6 10
3. Power Power FC B16IM 4 2 0 2 5 6 -1 6
4. CB Cherry Beach B16IM 4 1 1 2 7 8 -1 4
5. York Jets York Jets B16IM 4 1 0 3 9 12 -3 3
6. Rexdale Rexdale B16IM 3 0 0 3 4 9 -5 0

IMODEL QUALIFYING B16 B
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. Dutch Dutch Connections B16IM 4 4 0 0 16 5 11 12
2. SC Toronto SC Toronto B16IM 4 3 1 0 10 3 7 10
3. Asante Asante Elite B16IM 5 1 3 1 10 12 -2 6
4. NT North Toronto B16IM 5 2 0 3 10 14 -4 6
5. Tor Azzurri Toronto Azzurri B16IM 4 0 1 3 2 7 -5 1
6. Emery FC Emery B16IM 4 0 1 3 6 13 -7 1

IMODEL QUALIFYING B17 A
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. Dutch Dutch Connections B17IM 5 5 0 0 23 7 16 15
2. Pickering Pickering FC B17IM 6 4 0 2 18 5 13 12
3. East York East York B17IM 5 4 0 1 14 10 4 12
4. NT North Toronto B17IM 4 2 0 2 9 7 2 6
5. Asante Asante Elite B17IM 5 1 0 4 7 16 -9 3
6. Tor Azzurri Toronto Azzurri B17IM 5 1 0 4 5 19 -14 3
7. Dero Dero TFC B17IM 4 0 0 4 3 15 -12 0

IMODEL QUALIFYING B17 B
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. SC Toronto SC Toronto B17IM 4 3 0 1 15 4 11 9
2. OKSC Oshawa Kicks B17IM 4 3 0 1 12 5 7 9
3. CB Cherry Beach B17IM 5 2 1 2 11 7 4 7
4. Power Power FC B17IM 5 2 1 2 9 7 2 7
5. OFSC Olympic Flame B17IM 4 2 1 1 7 10 -3 7
6. Can FC Canadian FC B17IM 5 2 1 2 8 14 -6 7
7. Whitby Whitby FC B17IM 5 0 0 5 3 18 -15 0

IMODEL QUALIFYING G13
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. Darlington Darlington Energy G13IM 8 7 1 0 46 4 42 22
2. East York East York G13IM 7 6 1 0 44 5 39 19
3. EYSC Etobicoke Youth G13IM 8 4 0 4 17 25 -8 12
4. Whitby Whitby FC G13IM 7 3 2 2 16 21 -5 11
5. NYA NY Academy G13IM 7 3 1 3 18 19 -1 10
6. OFSC Olympic Flame G13IM 7 3 0 4 11 22 -11 9
7. Power Power FC G13IM 8 2 2 4 14 25 -11 8
8. NT North Toronto G13IM 8 2 1 5 8 23 -15 7
9. Pickering Pickering FC G13IM 8 0 0 8 10 40 -30 0

IMODEL QUALIFYING G14
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. CB Cherry Beach G14IM 7 6 0 1 35 9 26 18
2. Ajax Ajax G14IM 8 6 0 2 34 10 24 18
3. East York East York G14IM 7 6 0 1 21 7 14 18
4. NT North Toronto G14IM 7 4 1 2 25 14 11 13
5. Darlington Darlington Energy G14IM 7 4 1 2 25 15 10 13
6. Power Power FC G14IM 8 2 1 5 14 12 2 7
7. THPFC Toronto High Park G14IM 7 2 1 4 7 16 -9 7
8. Pickering Pickering FC G14IM 7 1 0 6 7 35 -28 3
9. Whitby Whitby FC G14IM 8 0 0 8 3 53 -50 0

IMODEL QUALIFYING G15
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. CB Cherry Beach G15IM 6 5 1 0 15 4 11 16
2. NT North Toronto G15IM 6 4 1 1 12 3 9 13
3. Darlington Darlington Energy G15IM 6 4 1 1 12 7 5 13
4. SC Toronto SC Toronto G15IM 6 1 2 3 5 9 -4 5
5. CTSA CTSA G15IM 5 1 1 3 5 6 -1 4
6. Whitby Whitby FC G15IM 6 1 0 5 9 17 -8 3
7. NYC NY Cosmos G15IM 5 1 0 4 8 20 -12 3

IMODEL QUALIFYING G16
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. East York East York G16IM 7 6 1 0 22 3 19 19
2. Pickering Pickering FC G16IM 7 5 1 1 24 6 18 16
3. Peterborough PCSA G16IM 7 5 0 2 23 10 13 15
4. NY Cosmos NY Cosmos G16IM 6 3 1 2 15 10 5 10
5. CTSA CTSA G16IM 7 2 1 4 11 20 -9 7
6. Whitby Whitby FC G16IM 7 1 3 3 17 18 -1 6
7. Emery FC Emery G16IM 7 0 2 5 11 34 -23 2
8. CB Cherry Beach IMG16 6 0 1 5 1 23 -22 1

IMODEL QUALIFYING G17
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. SC Toronto SC Toronto G17IM 6 6 0 0 33 2 31 18
2. NT North Toronto G17IM 6 4 1 1 24 12 12 13
3. CTSA CTSA G17IM 6 4 0 2 15 8 7 12
4. Darlington Darlington Energy G17IM 6 2 1 3 12 22 -10 7
5. NYFC NYFC G17IM 6 1 3 2 10 15 -5 6
6. Whitby Whitby FC G17IM 6 0 2 4 7 24 -17 2
7. Rexdale Rexdale G17IM 6 0 1 5 9 27 -18 1

Boys Under 10 Tier 2
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. ASA Asante Elite BU10TOT2 1 0 1 0 0 0 0 1
2. GSA Gladiator SA U10 2 BU10TOT2 1 0 1 0 0 0 0 1
3. MSC MSC 2014/15 Coed BU10TOT2 1 0 1 0 0 0 0 1
4. SFC Sporting FC U10 BU10TOT2 1 0 1 0 0 0 0 1
5. CFA CFA Blue BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
6. CTSA CTSA Titans BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
7. CTSA CTSA TKOP BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
8. EYSC East York 2014B - White BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
9. EYSC Etobicoke Youth SC Energy White BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
10. SNMSC Malvern Horseed BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
11. NTSC NT Nitros Blue 2014 B BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
12. NTSC NT Nitros White 2014 B BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
13. NYC NY Cosmos 2014 Boys BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
14. NYH NY Hearts Pars U10 Boys BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
15. NYH NY Hearts U10 Boys BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
16. NYA NYA U10B H-T BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
17. RYFC Royal York FC White BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
18. RAC Rustic AC White BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
19. SCT SC Toronto Grey BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
20. SCT SC Toronto White BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
21. SNMSC SN Malvern U10 Boys BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
22. THPFC THPFC U10 Boys Black BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
23. THPFC THPFC U10 Boys White BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
24. TOP TOP Titans SC Navy BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
25. TOP TOP Titans SC Sky BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
26. TOP TOP Titans SC White BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
27. TAFCWT Toronto Athletic FC WT White BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
28. USCK USC Karpaty U10 BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
29. WTFC West Toronto United U10 BU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 11 Tier 2
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. CTSA CTSA Titans BU11TOT2 1 0 1 0 0 0 0 1
2. EFC NYSA Emery M2013 1 0 1 0 0 0 0 1
3. ASA Asante Elite BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
4. CFA CFA Blue BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
5. EYSC Etobicoke Youth SC Energy White BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
6. GVFC Gil Vicente FC Boys U11 Red BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
7. GSA Gladiator SA U11 BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
8. IRSC Islington Rangers AA (2) BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
9. MSC MSC 2013 Coed BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
10. NSSC NSSC - 2013 Attack BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
11. NTSC NT Nitros Black 2013 B BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
12. NTSC NT Nitros Blue 2013 B BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
13. NTSC NT Nitros White 2013 B BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
14. NYC NY Cosmos 2013 Boys BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
15. NYC NY Cosmos BU11 Galaxy BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
16. NYH NY Hearts U11 Boys BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
17. OFFC OFFC Achilles BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
18. RSC Rexdale Rebels BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
19. RYFC Royal York FC Blue BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
20. RYFC Royal York FC Gold BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
21. RYFC Royal York FC White BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
22. SCT SC Toronto Black BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
23. SCT SC Toronto Grey BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
24. SCT SC Toronto White BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
25. SFC Sporting FC U11 White BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
26. THPFC THPFC U11 Boys Black BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
27. TOP TOP Titans SC Navy BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
28. TOP TOP Titans SC Sky BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
29. TAFCWT Toronto Athletic FC WT Green BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
30. TAFCWT Toronto Athletic FC WT White BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
31. CBSC Toronto CB Grey Spurs BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
32. USCK USC Karpaty U11B BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
33. WTFC West Toronto United U11 BU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 12 Tier 2
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. AHSC Armour Heights U12 Boys BU12TOT2 1 0 1 0 0 0 0 1
2. ASA Asante Elite BU12TOT2 1 0 1 0 0 0 0 1
3. NYH NY Hearts Pars U12 Boys BU12TOT2 1 0 1 0 0 0 0 1
4. SFC Slavia U12 BU12TOT2 1 0 1 0 0 0 0 1
5. CFA CFA Blue BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
6. CTSA CTSA TKOP BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
7. GSA Gladiator SA U12 BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
8. MSC MSC 2012 Boys/Co-Ed BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
9. NTSC NT Nitros Blue 2012 B BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
10. NTSC NT Nitros White 2012 B BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
11. NYH NY Hearts U12 Boys BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
12. NYH NY Hearts U12 Boys BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
13. SCT SC Toronto Navy BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
14. SNMSC SN Malvern U12 Boys BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
15. THPFC THPFC U12 Boys Black BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
16. TOP TOP Titans SC Navy BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
17. TAFCWT Toronto Athletic FC WT Green BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
18. TAFCWT Toronto Athletic FC WT White BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
19. WGSSA Wexford GSSA BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
20. YJ York Jets U12 Boys BU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 13 Tier 2
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. NYEFC NY EFC Boca Juniors BU13TOT2 4 4 0 0 41 3 38 12
2. CBSC Toronto CB Grey Falcons BU13TOT2 4 4 0 0 14 5 9 12
3. USCK USC Karpaty BU13TOT2 3 3 0 0 26 5 21 9
4. TASC Toronto Azzurri BU13TO2 4 3 0 1 18 14 4 9
5. NYH NY Hearts BU13TO2 4 2 1 1 17 9 8 7
6. NTSC NT Nitros 2011 B B BU13TOT2 3 2 1 0 10 2 8 7
7. THPFC THPFC White BU13TOT2 3 2 0 1 14 5 9 6
8. EFC NYSA Emery Red BU13TOT2 2 1 0 1 3 4 -1 3
9. NSSC NSSC Attack BU13TO2 4 1 0 3 4 17 -13 3
10. TAFCWT Toronto Athletic FC WT White BU13TOT2 5 1 0 4 10 25 -15 3
11. CTSA CTSA Titans BU13TO2 3 1 0 2 3 21 -18 3
12. BSA BSA Blue BU13TOT2 3 0 0 3 6 9 -3 0
13. TAFCWT Toronto Athletic FC WT Green BU13TOT2 3 0 0 3 2 10 -8 0
14. EFC NYSA Emery White BU13TOT2 3 0 0 3 2 21 -19 0
15. MSC MSC Blue BU13TOT2 2 0 0 2 1 21 -20 0

Boys Under 14 Tier 2
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. THPFC THPFC White BU14TOT2 5 4 1 0 16 6 10 13
2. CBSC Toronto CB Grey Hawks BU14TOT2 4 2 1 1 7 6 1 7
3. NTSC NT Nitros 2010 B B BU14TOT2 5 2 1 2 17 23 -6 7
4. MSC MSC White BU14TOT2 2 2 0 0 17 0 17 6
5. TAFCWT Toronto Athletic FC WT Green BU14TOT2 2 2 0 0 9 3 6 6
6. GSA GSA BU14TOT2 3 1 2 0 10 8 2 5
7. CTSA CTSA TKOP BU14TO2 4 1 1 2 13 13 0 4
8. EYSC Etobicoke Youth SC Energy White BU14TOT2 4 1 1 2 10 12 -2 4
9. TAFCWT Toronto Athletic FC WT White BU14TOT2 4 1 1 2 7 14 -7 4
10. WGSSA Wexford GSSA BU14TOT2 3 1 0 2 7 8 -1 3
11. USCK USC Karpaty BU14TOT2 2 0 0 2 3 10 -7 0
12. CFA Canada First Academy BU14TOT2 4 0 0 4 8 21 -13 0

Boys Under 15-16 Tier 2
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. CBSC Toronto CB Grey Wolves BU16TOT2 6 4 0 2 14 7 7 12
2. TAFCWT Toronto Athletic FC WT Purple BU15TOT2 6 4 0 2 14 10 4 12
3. NTSC NT Nitros 2008 B B BU16TOT2 5 3 1 1 19 5 14 10
4. NYH NY Hearts BU16TOT2 5 3 1 1 8 4 4 10
5. MSC MSC 2009 BU15TOT2 6 2 2 2 11 11 0 8
6. NTSC NT Nitros 2009 B B BU15TOT2 6 2 1 3 15 13 2 7
7. CBSC Toronto CB Thunder BU15TOT2 5 1 3 1 13 11 2 6
8. THPFC THPFC 2008 BU16TOT2 4 2 0 2 7 5 2 6
9. THPFC THPFC BU15TOT2 7 0 0 7 9 37 -28 0

Girls Under 10 Tier 2
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. EYSC Etobicoke Youth SC Energy White GU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
2. NTSC NT Nitros Blue 2014 G GU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
3. NTSC NT Nitros White 2014 G GU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
4. NYC NY Cosmos Comets 2014 Girls GU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
5. RAC Rustic AC GU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
6. SCT SC Toronto Navy GU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
7. THPFC THPFC 2014G Red GU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
8. THPFC THPFC 2014G White GU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
9. TOP TOP Titans SC Navy GU10TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0

Girls Under 11 Tier 2
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. AHSC Armour Heights Under 11 Girls GU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
2. EYSC Etobicoke Youth SC Energy White GU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
3. IRSC Islington Rangers A GU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
4. NTSC NT Nitros Blue 2013 G GU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
5. NTSC NT Nitros White 2013 G GU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
6. NYC NY Cosmos 2013 Girls GU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
7. SCT SC Toronto Navy GU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
8. THPFC THPFC 2013G Black GU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
9. THPFC THPFC 2013G White GU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
10. TOP TOP Titans SC Navy GU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
11. TOP TOP Titans SC Sky GU11TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0

Girls Under 12 Tier 2
# Team Team GP W T L GF GA +/- Pts
1. RAC Rustic AC GU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
2. SCT SC Toronto Eagles GU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
3. SFC Sporting FC U12G GU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
4. THPFC THPFC 2012G White GU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0
5. TOP TOP Titans SC Navy GU12TOT2 0 0 0 0 0 0 0 0